DAAD Türkei

Home

Lektoren

DAAD-Lektorinnen und Lektoren in der Türkei:

 

  • Dr. Wiebke Bachmann
    Marmara Üniversitesi
    Atatürk Egitim Fakültesi
    Alman Dili Egitim Bölümü
    TR-81040 Ziverbey Kadiköy-Istanbul
    E-Mail: istanbul@daad-turkiye.org

 

  • Sarah Schackert- Feld
    Ankara Üniversitesi
    Dil Tarih Cografya Fakültesi
    Alman Dili ve Edebiyati Anabilim Dali
    TR-06100 Sihhiye - Ankara
    E-Mail: ankara@daad-turkiye.org

 

  • Franziska Trepke
    Middle East Technical University/
    Orta Dogu Teknik Üniversitesi (ÖDTÜ)
    School of Foreign Languages 
    Modern Diller Bölümü
    M.M. 3, Kat, oda 313
    TR-06531 Ankara
    E-Mail: daad.metu@gmail.com


  • Dr. Yasemin Dayioglu-Yücel
    Istanbul Üniversitesi
    Edebiyat Fakültesi
    Alman Dili ve Edebiyati 
    TR-34459 Laleli-Istanbul
    E-Mail: ydayioglu@gmail.com
  • Ole- Johann Thom
    Ege Üniversitesi
    Edebiyat Fakültesi
    Alman Dili Egitim Bölümü
    TR-Bornova-Izmir
    E-Mail: ole_johann_thom@web.de

 

  • Nilüfer Köker
    Kültür Üniversitesi
    Juristische Fakultät
    E-5 Karayolu Üzeri
    TR-34510 Sirinevler-Istanbul
    E-Mail:
    niluferkkr@yahoo.de

  • N.N.
    Erzurum Atatürk Üniversitesi
    Edebiyat Fakültesi
    Alman Dili ve Edebiyati Bölümü
    TR-25240 Erzurum
  • Dr. Malte Fuhrmann
    Istanbul Bilgi Üniversitesi
    European Institute/Dept. of International Relations
    Eski Silahtarağa Elektrik Santralı
    Kazım Karabekir Cad. No. 2/13
    TR-34060 Eyüp-Istanbul
  • E-Mail: malte.fuhrmann@bilgi.edu.tr

  • N.N. 
    Anadolu Üniversitesi Eskisehir
    Egitim Fakültesi
    Almanca Ögretmenligi Bölümü
    TR-26470 Eskisehir
     

  • Dunja Schula
    Cukurova Üniversitesi
    Egitim Fakültesi
    Alman Dili Egitim Bölümü
    TR-01330 Balcali - Adana
    E-Mail: 
    dunja.schula@web.de

  

  • N.N.
    Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTU)
    Dış İlişkiler/Erasmus Ofisi, 
    Rektörlük, 
    TR-61080 Trabzon

  • N.N.
    Hacettepe Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu
    Almanca Hazırlık Birimi
    Beytepe Kampüsü 06800 Ankara 
    E-Mail: 

  • Dr. Birgit Giloy
          Akdeniz Üniversitesi
          Edebiyat Fakültesi 
          Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü
          Dumlupınar Bulvarı 
          07058 Kampüs / Antalya
          E-Mail:  drgiloy@yahoo.de